sparkles

tel. 17 853 44 63 lub 883 595 353

Depilacja laserem diodowym – wygodna i nowoczesna

Depilacja kojarzy się z koniecznym, choć przykrym zabiegiem budzącym niekiedy nieprzyjemne wspomnienia. Na szczęście czynność tę można unowocześnić, sprawiając, że efekt nie tylko będzie trwalszy i skuteczniejszy, ale także przestanie się wiązać z niemiłym uczuciem usuwania owłosienia.

W uzyskaniu pożądanego skutku pomoże laser diodowy. Urządzenie to wykorzystuje najnowszą technologię opartą na selektywnej dynamice światła i ciepła. Wyemitowane przez laser światło pokonuje powierzchnię skóry, wnikając w jej głąb, zaś energia pochłaniana jest przez komórki barwnikowe włosa. Podczas zabiegu wytwarza się bardzo wysoka temperatura powodująca denaturację białka. W wyniku tego procesu mieszek włosowy zostaje zniszczony, jednak otaczająca go tkanka nie ulega naruszeniu. Co najistotniejsze, przeprowadzona w ten sposób redukcja owłosienia daje trwały efekt nawet na kilka lat.

Zalecany czas stosowania depilacji laserem to 4-6 miesięcy, z comiesięczną częstotliwością zabiegu. Co ważne, laser diodowy znajduje zastosowanie dla każdego rodzaju włosa i każdej karnacji. Zabieg nie powoduje skutków ubocznych, jak np. przebarwienia, jest szybki i skuteczny, przede wszystkim zaś – bezbolesny.

Pomimo wspomnianych zalet należy pamiętać, że istnieją też przeciwwskazania dla użycia lasera, są nimi przede wszystkim: epilepsja, ciąża, nieuregulowana cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, stosowanie leków przeciwzakrzepowych bądź rozrusznika serca.

Jeśli jednak żadne ze wspomnianych zjawisk nie występuje, warto skorzystać z zabiegu, by przekonać się, że trwała depilacja laserem diodowym nie tylko całkowicie zmienia stereotyp myślowy dotyczący stosowania depilacji, ale przede wszystkim jest bezbolesnym i pożytecznym działaniem dla dobra organizmu, zapewniającym gładką i estetyczną skórę.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter