sparkles

tel. 17 853 44 63 lub 883 595 353

Parafina – niedoceniony sprzymierzeniec skóry

Zabiegi parafinowe wiążą się najczęściej z pielęgnacją stóp i dłoni. Nie wszyscy wiedzą, że parafina kosmetyczna zawiera wiele naturalnych substancji natłuszczających, które świetnie regenerują zniszczoną skórę zarówno dłoni jak i stóp. Parafina charakteryzuje się dużą pojemnością ciepła, potrafiąc długo je utrzymywać. Wykorzystanie tej substancji wydaje się być bardzo pożądane w celach leczniczych, gdyż ciepło z jej okładów przenika w głąb ciała, podwyższając temperaturę tkanek, docelowo zaś prowadzi do wygładzenia skóry.

Zabieg z wykorzystaniem parafiny nie jest szczególnie skomplikowany, standardowo rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry połączonego z delikatnym peelingiem. Po nałożeniu preparatów pielęgnacyjnych następuje zanurzenie dłoni bądź też stóp w  odgrzanej wcześniej parafinie. Po wynurzeniu z parafiny, na stopy lub dłonie nakładane są specjalne rękawiczki, co powoduje przyspieszenie regeneracji skóry.

Ten prosty i bezbolesny zabieg przynosi szybką regenerację skóry, wygładza ją, nadaje też lepszą kondycję paznokciom. Znacznej poprawie ulega ogólny wygląd stóp i dłoni. Zabiegi parafinowe można więc śmiało włączyć do stałego rytuału regularnej pielęgnacji ciała, pamiętając jednocześnie, że nie są one wskazane dla osób z grzybicą bądź chorobami skóry. Dobroczynna parafina przyniesie ulgę dłoniom i stopom, poprawi ich wygląd, nam zaś przyniesie satysfakcję z udanego zabiegu z wykorzystaniem tej cennej substancji.

Zabieg parafinowy przynosi też ulgę dla stóp przemarzniętych, o czym warto pamiętać przed zbliżającymi się jesiennymi chłodami.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter