sparkles

tel. 17 853 44 63 lub 883 595 353

Jak dbać o skórę twarzy i dłoni w okresie zimowym?

Zima to pora roku, która jest uwielbiana przez wielu. Narty, snowboard zimowe szaleństwo, chociaż dobre dla naszego zdrowia, może okazać się ciężką próbą dla naszej skóry. Nasze dłonie i twarz są narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak suche powietrze, ujemne temperatury lub klimatyzacja.

Powody suchej i szorstkiej skóry
W okresie zimowym dochodzi do znacznego obniżenia poziomu pewnych składników takich jak cholesterol, kwas tłuszczowy czy ceramidy. Spada również aktywność gruczołów łojowych skóry. Obniżony poziom tych składników wpływa na znaczne osłabienie funkcji ochronnych skóry a następstwem tego jest złuszczanie się jej, czemu może dokuczać również świąd lub objawy podrażnienia. Zaniedbanie takich sygnałów wysyłanych przez organizm może doprowadzić nawet do powstania odmrożeń.

Jak chronić skórę?
Odwodnienie i ograniczenie naturalniej ochrony skóry można zniwelować specjalnymi preparatami. Dłonie należy stosownie przygotować na nadejście chłodniejszych dni poprzez wcześniejsze smarowanie je kremami zimowymi. W ich skład zazwyczaj wchodzą takie składniki jak:

  • prowitamina B5,
  • witaminy E i C,
  • olejek migdałowy,
  • alantoina,

Kremy bogate w te składniki są w stanie zneutralizować brak naturalnych składników ochronnych. Chronią skórę od negatywnego wpływu środowiska tworząc warstwę ochronną wzmacniając między innymi ścianki naczyń krwionośnych.

Na rynku dostępne są również kremy, które nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale także nawilżającą.

100 % nawilżenia
Pielęgnacja skóry dłoni i twarzy powinna rozpoczynać się od zapewnienia odpowiedniego nawilżenia. Zimą, gdy skóra jest szczególnie narażona na podrażnienia utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia jest priorytetowe.

Warto raz w tygodniu fundować swojej cerze zastrzyk substancji odżywczych w postaci maseczki, która ma działanie nawilżające. Raz w sezonie zimowym warto skorzystać z zabiegów silnie nawilżających wykonywanych w salonach kosmetycznych.

Na problemy złej kondycji skóry w okresie jesienno-zimowym najlepszym lekarstwem jest systematyczne nakładanie kremów i dokładna pielęgnacja. W przypadku bardzo suchej i szorstkiej skóry warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w dziedzinie kosmetyki. Istnieje kilka zabiegów, które dają rewelacyjne efekty już od pierwszej wizyty.

Pamiętaj! O skórę dłoni i twarzy warto zadbać przed pierwszymi mrozami. Kremy i maseczki z odpowiednimi składnikami odżywczymi można znaleźć w aptekach lub w drogeriach. Częste powtarzanie się problemów z suchą i szorstką skórą warto skonsultować ze specjalistą w gabinetach kosmetycznych w celu ich wyeliminowania.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter