sparkles

tel. 17 853 44 63 lub 883 595 353

Maseczki odżywcze – zdrowe i popularne

Moda na poszczególne zabiegi też ma swoje prawa i wraca co jakiś czas ze zdwojoną siłą. Popularne niegdyś maseczki na twarz, często wykonywane metodą domową, dziś znów stają się powszechne. Obecnie dostępne maseczki są profesjonalne, urozmaicone i o różnych właściwościach. Świetną propozycją dla skóry twarzy są chociażby: maseczka azulenowa, z mentolem, liftingująca krio, bądź też owocowa.

Maska azulenowa to propozycja dla cery wrażliwej, alergicznej, podrażnionej i z tendencją do rozszerzonych naczyń krwionośnych. Warto zwrócić uwagę na szczególne właściwości azulenu, który działa łagodząco, przeciwzapalnie i antyalergicznie. Ma on także działanie regenerujące i uspokajające, przez co skóra twarzy zyskuje miękkość i optymalne nawilżenie. Stosowanie tej maseczki polepsza również koloryt cery.

Wspomniana na wstępie maska z metanolem to propozycja lekkiej i relaksującej maseczki, eliminującej bakterie oraz ściągającej rozszerzone pory. Ten zabieg posłuży w szczególności klientkom z cerą tłustą i trądzikową. Mentol posiada właściwości antyseptyczne, stosowanie maseczki azulenowej eliminuje także infekcje i łagodzi objawy trądziku. Obecny w składzie tlenek cynku i kaolin wpływa zaś na skórę oczyszczająco.

Najciekawszą opcją z prezentowanych tu zabiegów wydaje się być owocowa maseczka pielęgnacyjna. To maska piękności z wyciągiem z jabłka, winogronem i truskawkami. Dzięki działaniom zawartych w niej składników maseczka ta silnie wygładza, nawilża, rozświetla i poprawia jędrność skóry. Każdy składnik spełnia inną, bardzo istotną funkcję. Jabłko działa rozświetlająco, winogrono przywraca blask i promienny wygląd, zaś truskawki pomagają w walce z oznakami starzenia się skóry, mają też pozytywny wpływ na cały organizm. Warto powrócić więc do tradycji maseczek, z pewnością przyniesie to naszej skórze zasłużoną ulgę.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter