sparkles

tel. 17 853 44 63 lub 883 595 353

Otyłość i nadwaga

W dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć kobietę, która byłaby zadowolona ze swojego ciała w pełni. Zbyt szerokie biodra, wałeczki na brzuchu czy pełna buzia – takich zastrzeżeń do swojego wyglądu jest wiele. Niemniej jednak miejsca, w których gromadzi się więcej tkanki tłuszczowej są jednym z pierwszych sygnałów świadczących o problemach związanych z otyłością i nadwagą.

Czym jest otyłość?
Istnieje kilka rodzajów otyłości, jednak aby zacząć jej analizę należy rozpocząć od wskaźnika BMI. Wskaźnik ten określa jak bardzo zaawansowany jest nasz problem z wagą. Jest on bardzo prosty w obliczeniu, należy zaledwie podzielić masę ciała przez wzrost podniesiony do kwadratu. Za pomocą specjalnych tabel określa się stopień otyłości lub nadwagi.

Mówiąc ściśle o otyłości jest to choroba, która charakteryzuje się nadmiernym gromadzeniem tkanki tłuszczowej w danych partii ciała. Skutkami otyłości jest znaczne pogorszenie jakości życia oraz zwiększone ryzyko przedwczesnego zgonu.

Typy otyłości
W zależności od typu figury kobiety można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje otyłości. Kobiety, które posiadają figurę gruszki lub klepsydry mogą zostać dotknięte otyłością typu udowo – biodrowego (gynoidalny). Oznacza to, że tkanka tłuszczowa najsilniej odkłada się w dolnych partiach ciałach, a przede wszystkim w okolic ud i bioder. Przy tego typu otyłości, tkanka tłuszczowa może również odkładać się w okolicy ramion. Ten typ otyłości jest mniej niebezpieczny dla zdrowia, jednak dużo trudniejszy w wyleczeniu.

Kolejnym typem otyłości jest otyłość brzuszna, wisceralna (androidalna). Występuje u większości mężczyzn oraz u kobiet, które posiadają figurę tzw. jabłka. Charakterystyczną cechą dla tego typu otyłości jest gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Lokalizacja gromadzenia się tkanki jest niebezpieczna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Przyczyny i metody zwalczania otyłości
Źródło każdego typu otyłości jest zazwyczaj takie samo – nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, czynniki hormonalne lub genetyczne. Przyczyny otyłości można zwalczyć wymaga to jednak dużego samozaparcia oraz przede wszystkim chęci.

Zwalczanie otyłości można wspierać specjalistycznymi zabiegami. Pomagają one na przywróceniu dawnej kondycji skóry, wspierają krążenie krwi i limfy, przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej lub rozbijają cellulit. Zabiegi takie powinien wykonywać doświadczony specjalista ze względu na bezpieczeństwo i nasze zdrowie.

Gdy zauważamy, że tkanka tłuszczowa zaczyna odkładać się, należy jak najszybciej sprawdzić wskaźnik BMI. Jeśli po odczycie z tabeli możemy wywnioskować nadwagę lub otyłość powinniśmy od razu przedsięwziąć kroki by zwalczyć tą dolegliwość. Warto zasięgnąć porady specjalistów.

Pamiętaj! Zaniedbana otyłość lub nadwaga może mieć bardzo poważne skutki w przyszłości. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś – zasięgnij porady specjalistów.

  • Facebook
  • Google+
  • Twitter